REFERENCE KLIENTŮ I-TRENINK.COM

Je nám ctí se s Vámi podělit o hodnocení našich úspěšných klientů

Pavel Kněžický

Pavel Kněžický

profesionální hokejový trenér HC Energie Karlovy Vary

Dosažené úspěchy za sezónu 2015 :

   sipka Návrat na úroveň kondice před nemocí z roku 2012

   sipka Několik kvalitních závodních umístění

        sipka Krušnohorské peklo – 6. místo v kategorii

        sipka silniční závod Tuchořice – 5. místo v kategorii

        sipka silniční maraton Krušnoton 180km – 7. místo v kategorii

   sipka Vyladění formy na silniční závod v Lesné (Sweep Sport cup 2015), 5. místo v kategorii

Pavel Kněžický hodnotí spolupráci za sezónu 2015 s i-trenink.com :

Letos jsem odjel poprvé celou jarní a letní sezónu podle tréninkového plánu vytvořeného i-trenink.com. Jako bývalý hokejista jsem začal cíleně jezdit na kole někdy v roce 2008, nejdříve bike a pak silničku. Postupem času mi nestačilo jenom popojíždět a tak jsem začal trénovat podle plánu, nejdříve mnou vytvořeného a pak i napsaného specialistou na cyklo-trénink. Většinou docházelo ke zlepšení v první polovině sezóny, pak se ale výkonnost zastavila a ke konci sezóny už spíše klesala. 

Posunem byl trénink pomocí měřiče výkonu. Bohužel jenom sledování čísel moc nepřinese a lidí, kteří u nás umí s těmito daty opravdu pracovat, moc není. Takže jsem nakoupil knížky, něco jsem vyčetl na netu a snažil se trénovat co nejlépe. Dostal jsem se na určitou úroveň (např. 3. místo na Krušnotonu v roce 2012 v kategorii 40-49 let) a očekával, že umístění na “bedně” v amatérských ligách bude přibývat. Další rok jsem ale musel celý vynechat kvůli nemoci a rok 2014 začínal úplně od začátku.

Chtěl jsem se dostat zpět na výkonnost před nemocí, začal znovu naplno trénovat a výsledkem bylo přetížení bederní páteře a opět měsíční pauza na přelomu roku 2015. V té době jsem se seznámil s panem Tichým a jeho programem Inza Software. Po několika konzultacích jsme se domluvili na spolupráci a podle tréninkového plánu vytvořeném Zdeňkem Bartošem a Tomášem Tichým začal jezdit.

Během roku jsem ocenil odbornou fundovanost trenérů, ochotu konzultovat jakékoli mé dotazy a pomocí jejich softwaru sledovat zlepšující se kondici. Chvíli jim trvalo než mně přesvědčili, že ne více a na doraz je lépe, ale postupně a cíleně navyšovat výkon v jednotlivých tepových pásmech a důsledné dodržování odpočinku je správně. Výsledkem této půlroční spolupráce byl návrat přibližně na wattové výkony z mé povedené sezóny 2012 a kdybych nepřepálil tropický Krušnoton 2015, tak možná i zopakování 3. místa, tentokrát už v kategorii nad 50 let.

Hodně poznatků z fyziologie tréninku konzultované při pravidelných “Skype sezeních” můžu uplatnit i jako trenér hokejistů A teamu HC Energie Karlovy Vary při budování kondice v před-závodním období.

Rád bych i v následující cyklistické sezóně využil trenérských služeb pánů Tichého a Bartoše a zase posunul svoji výkonnost kvalitním plánem. Pokud chcete čas, který trávíte tréninkem na kole, využít co nejefektivněji, těžko budete hledat lepší trenéry.

Pavel Kněžický
extraligový trenér HC Energie Karlovy Vary