I-TRENINK.COM | Seznam aktualit

Hynek Tekula vítězem Author Šela Marathonu 2020

Hynek Tekula vítězem Author Šela Marathonu 2020 (trať na 52km)

Hynek Tekula vítězem Author Šela Marathonu 2020 (trať na 52km)

Máme za sebou zvláštní nestandardní rok, v mnohých ohledech velmi těžký. Pokud se budeme držet pouze sportovního trenérského hlediska, byla to velká výzva a my máme výzvy rádi! Plánovat sportovní formu na určité závodní období s několika-měsíčním předstihem, když nevíte, zda se závody budou konat, je opravdová výzva. Sportovní forma samozřejmě nevydrží několik měsíců, nanejvýš několik týdnů.

Jsme hrdí a s pokorou si vážíme, že se nám to v mnoha ohledech podařilo a že se našim klientům dařilo i v sezóně 2020.

Představ si vyhrát Author Šela Marathon (trať na 52km) tak jako náš Hynek Tekula a stát na prvním místě při vyhlašování výsledků, jaké pocity by se asi v tobě v daný okamžik odehrávaly? Skvělé, máme pro Tebe výbornou zprávu. I ty můžeš posunout svoji kondici na vyšší úroveň, s naší pomocí efektivněji a rychleji. Rádi ti pomůžeme zvýšit efektivitu tvého tréninkového snažení, zvýšit kondici s cílem být rychlejší a silnější.

Klient Hynek Tekula Mistrem Slezka pro rok 2019

Klient Hynek Tekula Mistrem Slezka 2019 (XC MTB Ostravský chachar, 19-29 let)

Klient Hynek Tekula Mistrem Slezka 2019 (XC MTB Ostravský chachar, 19-29 let)

Od loňské sezóny 2018 spolupracujeme s nadějným talentovaným cyklistou Hynkem Tekulou a jsme potěšeni, že od loňské sezóny Hynek udělal značný posun ve své kondici / výkonnosti.

Nejenom posun ve výkonnosti, ale neméně tak důležité je stabilizovat výkony a závodní výsledky v průběhu sezóny, což se Hynkovi letos daří o mnoho lépe na rozdíl od loňské sezóny, která byla daleko více rozkolísaná.

Také nás samozřejmě těší, že Hynek v letošní sezóně sbírá pódiová umístění ve své věkové kategorii 19-29 let, ve které je teprve prvním rokem. Mezi letošní Hynkovy úspěchy můžeme jmenovat především Mistr Slezka (XC MTB Ostravský chachar), 14. místo Cream Bike Čeladná (3. v kategorii), 15. místo Hostýnská 50 (2. v kategorii), 1. místo Chřibská 50 (30km trasa), 3. místo Dohňany – Půchov Trophy 40 km, 17. místo Silesia Bike Marathon (5. v kategorii).

Vážíme si spolupráce s nadějným Hynkem a jsme zvědavi na jeho další progres.

Martina Neumanová podává skvělé výkony a sbírá pódiová umístění i v sezóně 2019

Martina Neumanová zvítězila na bikovém závodě Apache Jestřebí hory 2019 (58 km, kategorie ženy)

Martina Neumanová zvítězila na bikovém závodě Apache Jestřebí hory 2019 (58 km, kategorie ženy)

Jsme rádi, že tréninkové a závodní úsilí a píle Martiny Neumanové (Prestige cycling team) z loňské sezóny 2018 se pozitivně projevilo i v probíhající letošní sezóně 2019, ve které se Martině daří přinejmenším stejně tak dobře. Je také potřeba nezapomenout na důležitou zimní přípravu, která je někdy monotónnější a těžká i kvůli počasí, ale Martina absolvovala celou zimní přípravu svědomitě a podle našich představ a to se nyní Martině vyplácí nejen skvělými závodními výsledky.

I když Martina nepatří mezi cyklisty – závodníky, kteří mají prioritu závody, na které jezdí víkend co víkend (i podle nás je menší počet závodních startů mnohdy ku prospěchu), určitě pódiová umístění potěší a je to jedno z měřítek, jak porovnat svoji kondici a výkonnost nejen sám se sebou, ale i s ostatními.

Mezi letošní závodní úspěchy lze určitě zařadit 1. místo Apache Jestřebí Hory (58km), 2. místa na Weber Jičínská 50, Nova Cup Dolní Morava a Sázava, a 3. místa na Cyklo Maštale (50 km) a Nova Cup Hradec Králové (vše v kategorii ženy).

Nová reference : Klient Bohdan Fryc hodnotí společnou úspěšnou spolupráci v sezóně 2018

Úspěšný klient Bohdan Fryc (Bike Club Ostrava - Kilpi racing team)Po každé, když nám náš klient poskytne pozitivní referenci, máme z toho upřímnou radost, neboť je to zpětná vazba dobře odvedené vzájemné spolupráce. Sezóna 2018 je již nenávratně minulostí, ale velmi si vážíme nové reference od Bohdana Fryce (Bike Club Ostrava – Kilpi racing team), který nám poskytl pozitivní hodnocení po jeho loňské úspěšné sezóně s naším přispěním.

I zde se potvrdilo, že někdy méně (menší tréninkové zatížení), je ve výsledku více a lépe. Hodnocení Bohdana Fryce si můžete přečíst na stránce Reference klientů Bohdan Fryc.

Nová reference : Klientka Martina Neumanová hodnotí svoji vydařenou a úspěšnou sezónu 2018

Martina Neumanová při bikovém závodě v Ústí nad Orlicí v roce 2018Na základě úspěšné spolupráce s Michalem Širokým jsme byli osloveni na podzim loňského roku 2017 i Martinou Neumanovou (Michalova kamarádka a týmová kolegyně) s cílem jí pomoci vnést systém do jejího tréninkového snažení a pokusit se zvýšit fyzickou kondici. Na začátku při prvních rozhovorech jsme byli zastrašeni jak Martinou, tak i Michalem, že to bude těžší oříšek, ne-li téměř nemožné z příčiny nedisciplinovanosti ze strany Martiny. Jelikož ale máme rádi výzvy, dohodli jsme se s Martinou, že to společně zkusíme a po určitém období se uvidí? Jak to nakonec vše dopadlo, si můžete přečíst v Referenci Martiny Neumanové.

Za nás můžeme s čistým svědomím říci, že se s Martinou spolupracuje skvěle a moc si toho vážíme, že nám dala důvěru. Spolupracuje se s ní daleko lépe než v porovnání s kdejakým profesionálem, který spoléhá na svůj talent a o to má menší disciplínu v plnění tréninkového zadání a rezervy v celkovém přístupu.

Spolupráce s lidmi jako je např. Martina nebo Michal nás naplňuje nejvíce, protože v rámci jejich omezenějších možností (zaměstnání a další aktivity) většinou dokážeme vytěžit maximum možného – to není jenom o kvalitě našich trenérských služeb, ale především o jejich efektivním a cílevědomém přístupu k tréninkovému procesu.

Klient Milan Čižinský Mistrem Evropy a vítězem European Enduro Masters Series 2018

Milan Čižinský – vítěz evropského endurového poháru 2018 a Mistr Evropy Masters 2018

Jsme rádi, že můžeme informovat o dalším výrazném úspěchu našich úspěšných klientů. Endurový závodník Milan Čižinský, se kterým spolupracujeme od sezóny 2016 a který již dokázal vybojovat 3. místo v celkovém pořadí světového endurového poháru v masters kategorii v roce 2016, zaznamenal další skvělý výsledek v letošní sezóně 2018. O to cennější výsledek, protože bohužel letošní sezóna byla výrazně negativně poznamenána zdravotními komplikacemi, které Milanovi znemožnily bojovat o pódiové umístění ve světovém poháru.

Skutečný šampión se pozná ve chvílích, kdy se nedaří. I přes značné zdravotní komplikace v letošní sezóně dokázal Milan Čižinský vyhrál letošní endurový evropský pohár v masters kategorii a stát se Mistrem Evropy.

Nový klient Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice ProContinental team) se blýskl skvělými výkony na etapovém závodě Tour of the Alps

Michal Schlegel předvedl skvělé výkony na Tour of the Alps 2018

Michal Schlegel předvedl skvělé výkony na Tour of the Alps 2018

Minulý týden se konal v Alpách profesionální cyklistický 5 etapový silniční závod Tour of the Alps (2.HC), který si vybrali za finální přípravu před nadcházejícím květnovým Giro di Italia takové hvězdy jako například Chris Froome (TeamSky), Fabio Aru (UAE Team Emirates) nebo Thibaut Pinot (Groupama – FDJ). Startoval zde i velmi silný WorldTour tým Astana Pro Team.

Tento závod si zvolil za jarní vrchol letošní sezóny i náš klient Michal Schlegel, člen pro-kontinentálního celku CCC Sprandi Polkowice, kterému se zadařilo nad-očekávání dobře. Michal pozitivně překvapil nejen sám sebe, ale i své fanoušky a vedení jeho týmu. Snad téměř nikdo nečekal, že Michal může držet tempo s těmi nejlepšími na světě, ale to se právě stalo.

Michal závod dokončil na 15. místě celkové klasifikace a na 3. místě v kategorii mladých jezdců. Například ve středeční 3. etapě do Merana Michal přejel obě dvě náročná stoupání (Mendel pass a Palade pass) v čelní skupince čítající pouze cca 10 závodníků, která obsahovala světové hvězdy Frooma, Arua, Sancheze, Pinota nebo Pozzoviva. Škoda, že Michal nenašel / nesebral odvahu a nezkusil nastoupit několik kilometrů před cílem, měl by poměrně vysokou pravděpodobnost dosáhnout etapového vítězství.

S Michalem Schlegelem spolupracujeme od prosince loňského roku 2017, vážíme si toho a jsme za tuto příležitost velmi rádi. Michal je skromný, pracovitý kluk s velkým potenciálem do dalších let. Doufáme na základě jeho letošních tréninkových a nyní i závodních dat, že neřekl poslední slovo i v této aktuální sezóně a pokud vše půjde podle plánu, mohl by dosáhnout v dalších měsících i výrazně lepší závodní výsledky.

Rozhovor s našimi trenéry na mtbs.cz : Trénink s wattmetrem by neměl být jen koukání na čísla

Logo MTBS.cz - internetový cyklistický zpravodajský server

MTBS.cz – internetový cyklistický zpravodajský server

V případě, že jste nezaznamenali uveřejněný článek / rozhovor s našimi trenéry na nejznámějším českém cyklistickém internetovém zpravodajském serveru mtbs.cz a chcete se dozvědět více o přínosu a možnostech využití cyklistických wattmetrů, můžete požít tento odkaz a článek si přečíst – Trénink s wattmetrem by neměl být jen koukání na čísla.

O použití cyklistických wattmetrů toho již bylo v minulosti napsáno velmi mnoho, ale pokud se chcete dozvědět něco nového, jsme přesvědčeni, že tento článek stojí určitě za přečtení. Třeba ti z Vás, kteří právě váhají před novou sezónou a pohrávají si s myšlenkou zakoupení cyklistického wattmetru, napomůže tento článek učinit správné rozhodnutí – ať se rozhodnete jakkoli!

Děkujeme a velmi si vážíme toho, že jsme byli osloveni redakcí mtbs.cz a měli možnost se podělit se čtenáři o část našich vědomostí a zkušeností, které jsme nabyli za posledních 15-20 let na základě vlastního trénování a závodění, a trenérských služeb s našimi klienty včetně WorldTour kategorie.

Nová reference : Klient Michal Široký hodnotí svoji vydařenou a úspěšnou sezónu 2017

Náš klient Michal Široký při bikovém závodu Vysočina Arena Tour České spořitelny Kolo pro život (ročník 2017, trasa 50km)Na začátku března letošního roku 2017 jsme byli osloveni Michalem Širokým z České Třebové, jestli bychom měli zájem na vzájemné tréninkové spolupráci s cílem mu pomoci se zlepšením jeho fyzické kondice. Michal se na nás obrátil po přečtení článku / rozhovoru s našimi trenéry, který byl uveřejněn na nejprestižnějším českém internetovém bikovém portálu mtbs.cz ( článek – Trénink s wattmetrem by neměl být jen koukání na čísla )

Při prvotní telekonferenci jsme si pečlivě vyslechli sportovní cíle a byli nám nastaveny klientem jasné mantinely, jak v podobě časových, tak i tréninkových možností, ve kterých jsme se mohli „pohybovat“. A poté už bylo jenom na nás použít všechny dostupné informace od Michala včetně podrobného rozboru jeho historických tréninkových dat / jízd a vymyslet správnou tréninkovou strategii, která povede k vytyčeným sportovním cílům. O tom, jak to vše nakonec dopadlo, si můžete přečíst v sekci Reference klientů Michal Široký.

Za nás můžeme říci, že jsme byli se spoluprací velmi spokojeni a těšíme se i na spolupráci v sezóně 2018, kde očekáváme další výkonnostní růst. Jednak z příčiny absolvování nadcházející zimní přípravy pod naším vedením, letos jsme začínali se spoluprací až před prvními závody, a hlavně také díky samotnému Michalovi, se kterým je radost spolupracovat.

Historický úspěch – první klient na pódiu ve Světovém poháru : Milan Čižinský obsadil celkové 3. místo v Enduro World Series 2016 v kategorii Masters 40+

Pozitivních zpráv není nikdy dost a proto jsme potěšeni, že můžeme informovat o vynikajícím úspěchu našeho klienta, legendárního českého downhillového jezdce a mistra České republiky Milana Čižinského závodícího za mezinárodní tým Ghost Factory Racing Riot.

Milan Čižinský celou letošní sezónu včetně zimní přípravy si šel cílevědomě za svým úspěchem ve světové enduro sérii, omezil počet ostatních závodních startů, zlepšil regeneraci a celkovou životosprávu a to se mu nakonec v celkovém součtu vyplatilo, když pro letošní sezónu 2016 obsadil vynikající 3. místo v Enduro World Series 2016 ve věkové kategorii Masters 40+, jedná se o první pódiové umístění ve světové endurové sérii pro českého závodníka.

Vítězem letošní série a Mistrem světa v Milanově kategorii se stal Američan Michael Broderick, bývalý profesionální americký  reprezentant v olympijském cross country na horském kole. A na 2. místě skončil legendární francouzský reprezentant Karim Amour, bývalý úspěšný profesionální downhillový jezdec a několika-násobný Mistr Evropy z předešlých let v této disciplíně Enduro.

Velmi si vážíme možnosti spolupráce s takto kvalitním a osobitým závodníkem, a jsme rádi, že jsme mohli přispět v podobě fyzické přípravy k tomuto vynikajícímu úspěchu. Nyní Milana čeká důležité a zasloužené odpočinkové období a pro nás to znamená období, kdy je potřeba zanalyzovat uplynulou sezónu, zanalyzovat to co se povedlo / zafungovalo v přípravě lépe a na druhou stranu neméně důležité to, co se povedlo méně s cílem naplánovat co nejlépe následující nové přípravné období na sezónu 2017.

Chci se zaregistrovat k odběru novinek

Buďte s námi v kontaktu i na sociálních sítích

error: Content is protected !!

Pin It on Pinterest

Share This