I-TRENINK.COM | AKTUALITA

Americký klient Paul Komarek úspěšně zahájil novou sezónu 2012

May 29, 2012 | Úspěchy klientů

Náš klient Martin Rýva při bikovém závodu Moravský bikemaraton v LeštiněNová sezóna 2012 je již v plném proudu a proto Vám přinášíme informace o vývoji závodních výsledků našich klientů.
Martin Rýva (Redpoint Pearl Izumi), neměl tak kvalitní zimní přípravu kvůli nemoci a pracovním povinnostem, ale přesto opět směřuje k velmi kvalitním výsledkům. Prvním startem pro Martina byl letos až Šela MTB maraton na kratší trati, kde obsadil 53. místo v absolutním pořadí a velmi dobré 6. místo ve své kategorii. Výsledek byl znehodnocen faktem, že Martin startoval až z druhého koridoru, který odstartoval do závodu až po 5 min po prvním, proto Martin odjel skoro celý závod osamocen. Druhým závodem pro Martina byl ČP v maratonu Merida Bike Vysočina, kde i přes velmi dobře rozjetý závod kvůli technickým problémům se zadním kolem závod nedokončil. Prozatímním posledním závodním startem byl další ČP v Mostě, kde Martin obsadil na hlavní pohárové trati 83. místo v celkovém pořadí a 14. místo v kategorii. Martin nyní ladí formu na červnové závody, které by měly být vrcholem první části sezóny.

Další náš klient David Plný (Merida Biking Team) dokonce již dokázal zajet pódiové umístění v seriálu Česká Spořitelna Kolo pro život v Mladé Boleslavi, kde startoval na kratší trati na 34 km. V celkovém pořadí obsadil 17. místo a ve své kategorii skvělé 2. místo. Dále například David zajel 7. místo absolutního pořadí na Stalak Bike Cup v Rychnově nad Kněžnou.

Náš nový americký klient Paul Komarek, se kterým spolupracujeme od minulé sezóny, na všech letošních závodech dokázal potvrdit jednoznačně vyšší výkonnost od minulé sezóny. Paul přes zimní přípravu na sobě tvrdě zapracoval a nyní se to potvrzuje na výsledcích v jednotlivých silničních závodech. Prvním startem byl na konci února Cross Winds Classic, kde dokázal díky 3. místu vystoupit na stupně vítězů. V březnu zajel 6. místo v Hell’s Kitchen Road Race a v dubnu se dokázal 2. místem znovu probojovat na stupně vítězů na Tour de Hills Road Race.

Pro Paula byl jarním vrcholem 3-etapový závod Joe Martin Stage Race. První etapou byla časovka do vrchu, kde Paul dokázal oproti minulému roku svůj čas vylepšit o výborných 51 vteřin a tím se dostal na prozatímní pódium. Ve druhé horské etapě dokázal udržet krok s nejlepšími ve své kategorii a tím před poslední etapou výrazně zvýšil své naděje na udržení pódia. Poslední etapou bylo městské kritérium, kde bohužel přišel defekt a ztráta dosavadního pódiového umístění. Nyní Paul odpočívá a začne se připravovat na druhou část americké sezóny, kde má velmi dobrou naději na další pódiová umístění.